Zlínští záchranáři budou jezdit v novém BMW i3!

Zlínští záchranáři budou jezdit v novém BMW i3!

BMW Group Česká republika navazuje na nedávný, velmi úspěšný projekt, určený pro státní i vybrané městské policie České republiky. Tím je program dlouhodobého zapůjčení elektromobilů BMW i3. Tentokrát jsou vozidla zapůjčena šesti útvarům zdravotnické záchranné služby České republiky.

Do programu se zapojila také společnost Synot Auto, která již dříve zapůjčila vozy městské policii ve Zlíně a Uherském Hradišti. Nyní elektromobil zapůjčila zlínským záchranářům.

„Jsme velice rádi, že jsou naše elektromobily zkoušeny záchrannými složkami přímo v terénu. Ze strany městské policie máme velmi dobré ohlasy. Díky zpětné vazbě navíc můžeme nejlépe posoudit, co je vhodné na těchto vozidlech upravit tak, aby mohly co nejefektivněji sloužit záchranným složkám. Jsem navíc přesvědčen o tom, že by se tento typ vozidel velmi dobře uplatnil také například v lázeňských městech, kde je kladen ještě vyšší důraz na kvalitu ovzduší,“ doplnil Ivan Úlehla, výkonný ředitel společnosti Synot Auto, a.s.

Klíč od vozidla ve Zlíně z rukou ředitele společnosti Synot Auto, Ivana Úlehly, převzal ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, Josef Valenta. 

„Této podané pomocné ruky si opravdu velice vážíme a nabídku s pokorou přijímáme. Vozidlo bude dovybaveno tak, jako naše standardní vozidla „rendez-vous“. Půjde o výbavu za stovky tisíc korun. I takto malé vozidlo totiž dokáže zachraňovat lidské životy a bez nadsázky se dá označit za malou jednotku intenzívní péče,“ uvedl Josef Valenta, podle něhož je možné, že k podobným typům automobilů bude směřovat vybavení záchranných služeb za pár let.

Součástí slavnostního předání elektromobilu bylo samozřejmě také podrobné seznámení s jeho obsluhou.

BMW i3 se osvědčuje jako vhodný vůz ve sborech záchranných služeb doslova po celém světě. Nyní se k nim přidává také Česká republika. Šestici vozů BMW i3 si do půlročního užívání přebírá celkem šest útvarů státních i soukromých záchranných složek z celého území České republiky. Konkrétně do těchto vozů usednou členové záchranných služeb z Prahy, Zlína, Brna, Hradce Králové a Ostravy.

Ve všech případech jde o verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a dojezdem 200, resp. 350 (REX) kilometrů.

Všechna vozidla splňují podmínky vozidel zvláštního určení. Jsou upravené a vybavené technologiemi americké společnosti WHELEN v souladu s vyhláškou 295/2012 pro převoz zdravotnických pracovníků i krevních derivátů. Jde zejména o certifikované majáky a výstražná světla. Každý vůz bude rovněž vybaven kabelem pro rychlé dobíjení a Charge Now kartou s bezplatným tarifem.

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová

tisková mluvčí

 

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz