SPELOS vítá pokuty za nelegální reklamu zahraničních provozovatelů hazardu

SPELOS vítá pokuty za nelegální reklamu zahraničních provozovatelů hazardu

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS kladně hodnotí postup Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Ta na svém letošním prvním zasedání udělila pokutu za odvysílání reklam na herní portál Pokerstars.net. Sankce jsou ve výši 50.000 kč pro FTV Prima a 80.000 kč pro CET 21.

Reklamy mohli lidé na televizních obrazovkách vidět v měsících lednu a únoru předešlého roku.

„Rada dle našeho názoru zcela správně vyhodnotila fakt, že zmíněná reklama může vybízet ke hře za peníze a to i přesto, že tuto hru výše uvedený portál neumožňuje. Jedná se tak z jejího pohledu o reklamu na zakázaný produkt. A tento názor je zcela oprávněný,“ doplnil Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Nejen, že reklama svým obsahem nepřímo motivuje ke hře za finanční obnosy. Webová adresa Pokerstar.net je navíc téměř identická a tedy velmi snadno zaměnitelná s adresou Pokerstars.com. Oba portály jsou pro běžného uživatele téměř totožné i díky své vizuální stránce.

„Jednoznačně vítáme jakýkoliv postup a sankce proti zahraničním provozovatelům, kteří u nás nabízejí internetové hry bez platného povolení. Reklamy na ně však je možné běžně najít také na různých webových stránkách. Uvítali bychom proto, aby příslušné orgány učinily patřičná opatření také k omezení této reklamy,“ doplnil Vrzáň.

Spelos postup RRTV kvituje i přesto, že výše sankcí je vzhledem k ceně reklamních spotů a době, po jakou byly vysílány, spíše symbolická. „Věříme totiž, že se jedná o pomyslnou první vlaštovku a následující sankce již budou daleko vyšší,“ uzavřel Vrzáň.