Slovenský hotel Elizabeth již 5 let po rekonstrukci!

Slovenský hotel Elizabeth již 5 let po rekonstrukci!

Od velké rekonstrukce secesního hotelu Elizabeth uplynulo již 5 let. Stavební práce tehdy trvaly celé dva roky a hotel se veřejnosti znovu otevřel v září roku 2012. Do života se tak vrátila jedna z legend slovenského hoteliérství – někdejší hotel Tatra, který se navíc po více než 110 letech a rekonstrukci v hodnotě 15 milionů Eur vrátil k původnímu názvu Elizabeth.

„Hotel Elizabeth je podle mne jedním ze slovenských klenotů. Za uplynulých pět let stal velmi vyhledávaným místem veřejností, a tomu jsme samozřejmě rádi. Ubytování zde kromě mnoha tisíc jiných hostů našly také světoznámé kapely – například Nazareth, Buena Vista Social Club, Nick Cave, Bjork, Prodigy - proběhlo zde i setkání vlád české a slovenské republiky. Co však považuji za velmi důležité – v hotelu jsme poskytli práci 70 lidem,“ uvedl podnikatel a senátor Ivo Valenta.

Klientů, kteří vyhledali ubytování v hotelu po jeho znovuotevření, je bezmála sto tisíc. Elizabeth se navíc pyšní řadou prestižních ocenění v kategorii evropských historických hotelů (World Luxury Award 2017, Best Historic City Hotel of Europe 2017, Best Customer Care Historic Hotel of Europe 2016). Stala se tak například hotelem s nejlepší péčí o zákazníky nebo nejlepším městským historickým hotelem. Jan Svoboda, ředitel hotelu Elizabeth, byl navíc na Slovensku vyhlášen hoteliérem roku 2016.

„Velice si vážím toho, že se k nám lidé rádi vracejí. Za to vše bych chtěl poděkovat především kolektivu hotelu Elizabeth, který má klienty opravdu na prvním místě a dělá maximum pro jejich spokojenost,“ doplil Ivo Valenta.

Kapacita hotelu se po rekonstrukci zvýšila na 78 pokojů, největší kongresový sál pojme až 200 osob. Přibylo několik salonků, VIP klub v podkroví a především moderní wellness centrum. Turisté samozřejmě mohou v době otevíracích hodin hotelu obdivovat také římský nápis, pocházející z roku 179 n. l., který je umístěn na skále.