Nadace SYNOT předala dva miliony zdravotnictví a sociálním službám regionu

Nadace SYNOT předala dva miliony zdravotnictví a sociálním službám regionu

Nadace SYNOT znovu nadělovala. Tentokrát si dva miliony korun rozdělila oblast zdravotní a sociální, a to díky oblíbenému grantovému programu. V uherskohradišťském Klubu kultury se sešli zástupci 160 organizací i jednotlivci, kteří si zde vyzvedli darovací smlouvy.

„O zdravotní a sociální grant je již od doby jeho vzniku vysoký zájem. Do sídla nadace přicházejí každým rokem stovky žádostí o finanční podporu. Stále se na nás obracejí noví a noví žadatelé z Valašska i Slovácka, kteří své žádosti v mnoha případech posílali na poslední chvíli. Proto jsme jim tentokrát prodloužili termín pro zpracování a odevzdání grantových žádostí. Podpořeni byli téměř všichni žadatelé, kteří splnili podmínky Nadace SYNOT,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, Ivo Valenta.

K nejčastěji obdarovaným subjektům patří nemocnice, zdravotnická, sociální a rehabilitační zařízení, dále domovy pro seniory, ústavy a speciální školy. Nechybí mezi nimi ani mentálně či fyzicky handicapované děti a dospělí.

Ani tentokrát nescházelo udělení speciální ceny Nadace SYNOT. Její laureátkou tentokrát byla paní Milena Marečková, která celý svůj dosavadní život zasvětila pomoci druhým. Již třicet let pracuje v Domově pro osoby se zdravotním postižením Velehrad, kde je v současné době vedoucí.

„Velmi si vážím ceny, kterou jsem dnes získala, stejně, jako práce, kterou vykonává Nadace SYNOT pro všechny, kteří její pomoc potřebují,“ uvedla laureátka.

Slavnostní večer svými vystoupeními zpestřil například Mužský pěvecký sbor Slavkovjané, duo Vojodeyl a taneční klub Rokaso.

 

O Nadaci SYNOT:

Nadace SYNOT působí ve Zlínském kraji již téměř 18 let. Formou přímé nebo grantové pomoci podporuje především oblast zdravotní a sociální, školství a zájmové činnosti, kultury a sportu. Kromě toho podporuje celou řadu dalších, smysluplných projektů. Například se jedná u slovácké muzeum v přírodě – Park Rochus, uherskohradišťskou fotbalovou akademii, největší folklorní svátek – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, relaxační a ozdravné pobyty pro děti a seniory a řadu dalších aktivit. Celkem tak každoročně rozdělí desítky milionů korun.

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

 

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz