Nadace SYNOT: Dva miliony pro zdravotnictví a sociální služby Zlínského kraje!

Nadace SYNOT: Dva miliony pro zdravotnictví a sociální služby Zlínského kraje!

Zástupci oblasti sociální a zdravotní z celého Zlínského kraje si mohou žádat o finanční pomoc na realizaci projektů. Nadace SYNOT totiž vyhlásila další kolo zdravotního a sociálního grantu. V něm budou mezi úspěšné žadatele rozděleny dva miliony korun.

 „O zdravotní a sociální grant je již od doby jeho vzniku opravdu velmi vysoký zájem. V sídle Nadace SYNOT se každým rokem scházejí stovky žádostí o finanční podporu. Letos tomu není jinak. Stále se na nás obracejí noví a noví žadatelé z Valašska i Slovácka, rozhodli jsme se jim proto vyjít vstříc a prodloužit termín pro zpracování a odevzdání grantových žádostí. Uzávěrka tak proběhne až 1.12.2017,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, senátor a podnikatel Ivo Valenta.

Mezi obdarovanými subjekty jsou zpravidla nemocnice, zdravotnická, sociální a rehabilitační zařízení, domovy pro seniory, ústavy, speciální školy a v neposlední řadě mentálně či fyzicky handicapované děti i dospělí.

„Oblast zdravotní a sociální považuji za velmi důležitou, může se týkat každého z nás. O to smutnější je fakt, že se právě zde výrazně nedostává finančních prostředků. Jak jsem již uvedl dříve, nepochybuji o tom, že prostředky, které už dlouhá léta směřujeme do této oblasti, vždy pomohou správné věci. Velmi si vážím práce všech, kteří se v této sféře aktivně angažují,“ dodal Ivo Valenta.

Slavnostní předání darovacích smluv se uskuteční v pátek, 26.1.2018 v uherskohradišťském Klubu kultury. Součástí večera bude také kulturní program a udělení speciální ceny za celoživotní přínos v oblasti zdravotní a sociální.

Nadace SYNOT působí ve Zlínském kraji již 17 let – tedy od svého založení. Formou přímé nebo grantové pomoci podporuje především oblast zdravotní a sociální, školství a zájmové činnosti, kultury a sportu. Kromě toho podporuje celou řadu dalších, smysluplných projektů. Například se jedná u slovácké muzeum v přírodě – Park Rochus, uherskohradišťskou fotbalovou akademii, největší folklorní svátek – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, relaxační a ozdravné pobyty pro děti a seniory a řadu dalších aktivit. Celkem tak každoročně rozdělí desítky milionů korun.

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

 

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz