Grandhotel Tatra pokřtil „doktor Martin“

Grandhotel Tatra pokřtil „doktor Martin“

Grandhotel Tatra vítal první návštěvníky již během prázdnin, velký grand opening se však uskutečnil až první zářiový den. Slavnostního křtu se zhostil nejznámější venkovský televizní lékař nejen na Valašsku, ale v celém Česku - doktor Martin, alias Miroslav Donutil, který speciální slivovicí, nazvanou Tatrovice, pokřtil velký frgál s nápisem Grandhotel Tatra.

„Je to pro mne velká čest, hotel je překrásný,“ uvedl Miroslav Donutil, který v roli doktora Martina zářil právě v oblasti Velkých Karlovic.

Skupina SYNOT zrealizovala v oblasti Velkých Karlovic již řadu investičních projektů.  Jde například o  Ski areál SYNOT Kyčerka, Bike park, Hospodu Kyčerku, Valašské chalupy a řadu dalších. Teď k nim přibyl i Grandhotel Tatra. „Hotel Tatra už delší dobu neplnil svou funkci, proto jsme se ve firmě rozhodli, že se ho pokusíme získat a opravit. Byla by velká škoda, aby hotel na tak krásném místě chátral. Pak už se jen stačilo porozhlédnout kolem sebe a získat inspiraci. Podle mne si Valašsko takový hotel rozhodně zaslouží,“ uvedl slovácký senátor Ivo Valenta.

Celá rekonstrukce Grandhotelu Tatra trvala dva roky a náklady činily 250 milionů korun, které skupina SYNOT zaplatila z vlastních zdrojů. Designu celému hotelu dominují přírodní materiály přímo z Beskyd a to kámen, dřevo a kůže. „Vážím si každého, kdo chce své peníze investovat do rozvoje Valašska. Tak velká koncentrace velkých a kvalitních hotelů, jaká je právě ve Velkých Karlovicích, nemá podle mne u nás obdoby,“ pronesl zlínský hejtman Jiří Čunek.

Součástí otevření Grandhotelu Tatra byl i koncert slovenské skupiny No Name, vystoupení kouzelníka, módní přehlídka sportovního oblečení, barmanská šou, laser šou, vystoupení cimbálových muzik, možnost nechat se zvěčnit karikaturistou a v neposlední řadě i bohatý raut, který dal vyniknout umění místního gastro týmu.

„Do Velkých Karlovic investujme spíše srdcem než rozumem. Budoucnost mi dá určitě za pravdu, že o Velké Karlovice bude stále větší zájem,“ dodal na závěr Ivo Valenta, který proradil, že i nadále bude tento region podporovat svými investicemi.

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

 

SKupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz