BUDOVA ZLÍNSKÉ TRŽNICE ZNOVU OŽÍVÁ!

BUDOVA ZLÍNSKÉ TRŽNICE ZNOVU OŽÍVÁ!

Budova zlínské Tržnice získala „staronový“ kabát. Skončila tak rekonstrukce jednoho z výrazných symbolů baťovské éry. Rekonstrukci za bezmála 10 milionů korun má na svědomí současný majitel Tržnice – společnost MURTEC PROTECTION, a.s. která je součástí holdingu SYNOT. Od počátku bylo cílem rekonstrukce zatraktivnit tento objekt tak, aby byl chloubou města a svým vzhledem zapadl do tradiční místní architektury.

„Tržnice se nachází v samotném centru Zlína, denně je na očích tisícům místních lidí i turistů. Rozhodli jsme se proto jeho exteriér přizpůsobit ostatním dobovým stavbám. Venkovní fasáda tak připomíná například známý zlínský „mrakodrap“ – má tedy zelené prvky kolem oken, cihlové pásky a podobně,“ uvedla místopředsedkyně představenstva MURTEC PROTECTION, a.s. Jitka Langerová a dodala: „Proběhla samozřejmě také úprava vnitřních prostor – tyto jsme se rozhodli především prosvětlit. Dosud totiž byly velmi tmavé, na což si řada lidí stěžovala.“

U příležitosti dokončení této investiční akce byl dnes pro návštěvníky připraven atraktivní program, který si nenechaly ujít stovky lidí. Ti se mohli zúčastnit především vernisáže výstavy historických motocyklů, která zde potrvá až do 19. října, dále pak zhlédnout vystoupení kapely Jazzubs. Pro děti byl připraven „retro“ kolotoč. Areálem Tržnice se pohybovaly postavy v dobových kostýmech. Současní nájemci navíc v pasáži připravili speciální slevové akce, kterých dnes mohli návštěvníci využít.

Nejde však o jedinou akci, na kterou se veřejnost může letos těšit. U příležitosti státního svátku - 28. 10. 2012 zde bude pro všechny milovníky historie připravena výstava dobových fotografií. V listopadu zde proběhne program s halloweenskou tématikou a sérii akcí ukončí vánoční program.

  Tržnice pocházející z roku 1927 je prvním obchodním domem, který postavila firma Baťa na náměstí Práce. V objektu Tržnice se prakticky od počátku nacházely různé obchody a oblíbený mléčný bar. V nejvyšším patře, dříve nazývaném „odpočívárna“, kterou Baťa využíval především pro své zaměstnance, pak byla velká lidová restaurace a malé kino. Na objekt původně navazovalo ještě severní křídlo, v němž se nacházely další obchody a služby. Až o několik let později byl v sousedství Tržnice postaven velký obchodní dům.

V Tržnici je v současné době na užitné ploše větší než 5000 metrů čtverečních umístěno celkem 33 jednotek – z toho 22 se nachází přímo v prodejní pasáži.

 

 

 

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

Holding SYNOT

Jaktáře 1475, 686 01 Uherské Hradiště

Tel.:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz